top of page

Adil Yaşam Derneği kuruldu

81 İle 'adalet' ziyareti

Adil Yaşam Derneği kuruldu. Dernek, İnsanların ayrım gözetmeksizin sadece insan oluşlarından dolayı eşit, özgür, onurlu, adaletli yasam haklarının sağlanması ve infaz yayası değişikliğinin herkesi kapsaması ve ceza indiriminin eşit olarak herkese yapılması gibi konularda faaliyet gösterecek. Yaklaşık 10 bin üyesi bulunan dernek yönetimi AKP ve CHP'nin 81 il başkanlıklarını ziyaret etti.

yasal haber halkın sesi

AKP ve MHP'nin çıkardığı infaz yazası ve ceza indiriminin toplumda yarattığı etkilerine dikkat çeken ve yasanın mevcut haliyle tüm adli tutuklu, mahkum ve hükümlüye eşit haklar tanımadığını belirten Adil Yaşam Derneği Antalya İl Başkanı Bahar Güral, 'Talebimiz eşit bir ceza indirimi yada af uygulamasıdır,ve ayrica eşitlik ilkesine en uygun uygulamanın "eşit infaz düzenlemesi" olduğu kanaatindeyiz..' dedi. 

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram
yasal haber halkın sesi

Yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi; Adil Yaşam Derneği yönetimi ve temsilcileri olarak; Ak Parti ve CHP 81 il Başkanlarını 4 Haziran 2020 tarihinde genişetilmiş taleplerimizi içeren bildirimizi sunma amacıyla ziyaret ettik .
Sürecin başından bugüne dek, yalnızca “ ADİL YARGI “ sınırları içinde hareket eden bizler; Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli’ nin, kader mahkumlarına “af/ceza indirimi” vaatleri ile başlayan ve yasalaşan ceza/infaz indirimi reformu ne yazık ki beklentiyi karşılamamıştır.
İnfaz oranları arasında farklılık uygulanmasi hali ve madde ayrımı yapılarak “eşitlik” ilkesine uygun olmayan infaz yasası sebebiyle mücadelemiz devam etmektedir.
Talebimiz eşit bir ceza indirimi yada af uygulamasıdır,ve ayrica eşitlik ilkesine en uygun uygulamanın “ eşit infaz düzenlemesi “ olduğu kanaatindeyiz.
Toplumsal barışın temelinin en önemli olgusu adalettir ve kişilerin en temel hakkı da eşit yargıdır. bu inanç ve kararlılıkla kamuoyunun ve yasa koyucuların dikkatini çekme arzusu ile,
Saygılarımızı sunuyoruz.

yasal haber halkın sesi

ADİL YAŞAM DERNEĞİ NEDİR, AMAÇLARI NELERDİR;

Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, bu Konu da çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek. İnsanların ayrım gözetmeksizin sadece insan oluşlarından dolayı eşit, özgür, onurlu, adaletli yasam haklarının sağlanması adına destek ve hizmet vermek. Koruyucu sistemler çerçevesinde adil yaşama destek vermek. İnsanlara beslenme, sağlık, eğitim, barınma, hukuki hakları konusunda destek ve hizmet vermek. Hukuki anlamda mahkum ve mahkum yakınlarına her konuda destek ve hizmet vermek. Cezaevleri koşullarında insani yaşama yönelik hizmet ve destek konusunda destek ve hizmet vermek. Ayrıca gündemde olan infaz yayası değişikliğinin herkesi kapsaması ve ceza indiriminin eşit olarak herkese yapılması konusunda çalışmalarda bulunmak.

yasal haber halkın sesi
yasal haber halkın sesi
yasal haber halkın sesi
Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, bu Konu da çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek
Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, bu Konu da çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek
bottom of page