top of page
  • Yazarın fotoğrafıyasalhaber

Erdoğan: 31 Mart seçimleri irtifa kaybına son verecek

Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, hedeflerinin "beş yıl içerisinde İstanbul'da 600 bini acilen olmak üzere toplam 1,5 milyon riskli bağımsız bölümü dönüştürmek" olduğunu söyledi.

İstanbul'un son beş yılının "temel atmama törenleriyle", "engelleniyoruz yalanlarıyla heba edildiğini" belirten Erdoğan, "31 Mart seçimleri irtifa kaybına son verecek, hak ettiği hizmetlerle İstanbul'un yeniden buluşmasını sağlayacak" dedi.

Nisan ayında açıkladıkları kentsel dönüşüm projesi kapsamında Yarısı Bizden kampanyasına 1 milyon 233 bin bağımsız bölüm için başvuru yapıldığını belirten Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Toplamda 350 bin konut yapımını hedefliyoruz. Her bağımsız bölüm için 1,5 milyon TL destek vereceğiz. Bunun 100 bin lirası kira desteği olmak üzere 800 bin lirası hibe, 700 bin lirası çok uygun şartlarda kredi şeklinde verilecektir. Kredilerin ödenmesi evler tamamlandıktan sonra başlayacak ve ilk yılı faizsiz olarak tahsil edilecektir."

Erdoğan, kampanyaya başvurup yüzde 100 anlaşanların sayısının 71 bini aştığını, yüzde 50 üzeri anlaşma sayısının 158 bine ulaştığını belirtti. Yıkım programına bugün başlanacağını ve 17 yapıda 261 bağımsız birimin yıkımının gerçekleştirileceğini; ayrıca Gaziosmanpaşa, Bağcılar ve Pendik'te temeller atılacağını kaydetti.

178 görüntüleme0 yorum