top of page

İzindeki Mahkumlar Denetime Gidebilir Başkanvekili Mehmet Uçum açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Başkanvekilinden açık cezaevi izninde bulunan hükümlülerin ilgilendiren önemli bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Başkanvekili Mehmet Uçum, açık ceza infaz kurumlarından pandemi nedeniyle izine ayrılan hükümlülerle ilgili açıklama yaptı.100 bine yakın insan açık cezaevinden çıktı ve 31 Mayıs'ta durum sona eriyor. Yeni bir çalışma var mı? Covid nedeniyle cezaevinden çıkarılanların geri dönmemeleri için kısmi af var mı?" sorusuna Uöum şu şekilde yanıt verdi:

"O af değil de şöyle: Adalet Bakanlığının yürütme tarafından , açık cezaeivnden izinli olanlarla ilgili bir hazırlığı vardı. İnfazının tamamlanmasına 1 yıl ya da 2 yıl kalanlarla ilgili bir denetimli serbestlik mekanizması getirilmesi için bir hazırlık yaptı Adalet Bakanlığı. Bu 6. paketin iç.inde olacaktı. Bu şu anda mecliste. AK Parti grubu çalışıyor."


DENETİM DEMİŞTİ


Bu konuda kesin ve nihai çözümün denetimli serbestlik süreleri uzatılarak sağlanması gerektiğini geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarımızdan paylaşmıştık. Hatta açığa ayrılma yönetmenliğinde yapılacak bir değişiklik ile kapalıdan hükümlülerin açık cezaevlerine ayrılması da bu düzenlemeye eklenebilir. Bilindiği üzere izinler 31 Mayıs tarihinde sona erecek.1.060 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör