top of page

KABİNE TOPLANTISI BİTTİ

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise 20.00 gibi kameralar karşısına geçeceği tahmin ediliyordu ve Erdoğan açıklamalarına başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Açıklamaya göre; '' Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21 sabah 5 olarak her gün devam edecektir. Kırmızı kategorilerdeki illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi ve pazar sürecektir. Ramazan ayında ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız.'' dedi.

AK Parti’nin 7. Olağan kongre sürecinin sona ermesinin ardından kulislerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinenin bazı üyelerini değiştirebileceği iddiası dillendiriliyordu. Bu nedenle Türkiye gözünü günlerdir, yeni bakan atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararının yayımlanacağı Resmi Gazete’de. Siyasiler, bürokratlar ve medya mensupları kongreden bu yana adeta Resmi Gazete nöbeti tutsa da, geçen süre içinde konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Erdoğan’dan da somut bir mesaj gelmedi. Ancak dün iki haftada bir olağan toplantısını yapan kabinenin, yarın da Külliye’de toplanacağı duyuruldu. Bu duyuruyla birlikte, siyasi kulisler yine “revizyon” ve “bakan toto” iddialarıyla dalgalandı.
15 görüntüleme0 yorum
alanyadaki_unlu_dis_merkezi_kapatildi_h4